Scarlett O’hara i ja

Nie wiem, co ze studiami. Dwa egzaminy nie zaliczone. Jeden to ogromna kobyła i sroga wykładowczyni, drugi trochę lżejszy, ale i tak się boję.

Opracowałam tematy tego drugiego, z pierwszego nic nie ruszyłam.

Błogi spokój mnie rozwala. Nic mi się nie chce. Nie wiem co z tymi studiami. Paraliżuje mnie lęk przed zdawaniem egzaminów a w głowie mam zaciętą pustkę.

Około 18 biorę leki od depresji. 1/3 tabletki, ale tak rozwala, że około 20 jestem „ścięta”. Dziś też, 21a ja już w łóżku i z klejącymi powiekami.

Zamówiłam bilety na autobus, na sobotę. Pojadę, ale nie na egzaminy, jeszcze nie. Czy kiedyś tak? Nie wiem. W głowie ta pustka…

Dziś zmieniłam pościel. Pachnie świeżością. Pachnie tak, jak u siostry do której jeździłam, kiedy byłam mała. Pamiętam, że zawsze wtedy ubierała nową pościel. Była wykrochmalona, uprasowana i pachnąca. Dziś też w moim DOMU będę spać w pachnącej pościeli. Nie pachniała tak w mieszkaniu w mieście. Tamto mieszkanie to był koszmar. Dopiero teraz oddycham.

Dopiero teraz…

Dziś pojechałam do miasta i zaszalałam. Poszłam do Gray Wolfa i wyhaczyłam piękną spódniczkę, bluzkę i żakiet. Zaszalałam :-D Wypatrzyłam zniżki w sklepie internetowym i poszłam do sklepu stacjonarnego. Naprzymierzałam chyba ze sto sukienek a wybrałam spódniczkę (w takiej samej była dziewczyna ze sklepu i wyglądała w niej pięknie).

Później wywiadówka u Maleńkiej. Szału nie ma, za to są dwie dwóje na półrocze. Słabiutko. Trochę mi przykro i chyba jej też, chociaż nie daje tego po sobie poznać. Młody normalnie, ale ona zawsze miała lepsze stopnie. Stresy przeprowadzkowe dają o sobie znać. Dla mnie to dużo a dla nich? Ja wspieram się lekami a one… Dobrze chociaż, że nie w głowie mi jakieś towarzystwa, czy miłości, bo dla nich byłby podwójny stres.

Dziś, kiedy przyjechała M i piłyśmy kawę, w pewnym momencie powiedziała, że w tym domu czuć ogromny spokój. Uśmiechnęłam się i odpowiedziałam:

- Wiesz, że ja też, kiedy stanęłam w pustym mieszkaniu z brudnymi, zagrzybionymi ścianami, odłażącymi tapetami i bez światła, patrząc przez okno pomyślałam, że nareszcie jestem w domu i poczułam ogromny spokój. Ogromny.

Tak, w moim domu czuć ogromny spokój i co najlepsze, czują go też dzieci.

Dużo w dzisiejszym wpisie słowa „dziś”. Nareszcie jestem „tu i teraz”.

A tak a propos wkurzają mnie blogi motywacyjne (motywujące do wielkich zmian w życiu). Wkurzają mnie coache różnej maści, którzy krzyczą, że masz robić to, albo to, masz zmienić swoje życie, więcej się uśmiechać, myśleć pozytywnie, pisać plan zmian, robić listy i odhaczać kolejne punkty. A w dupę sobie wsadźcie te wasze pozytywne nowomowy. Kiedy byłam w czarnej d… nie w głowie mi było pozytywne myślenie. Wszystko mnie denerwowało i za wszystko się obwiniałam. Nie mam zamiaru na siłę przyklejać uśmiechu na usta i krzyczeć, że jest dobrze, jak jest, przepraszam, ale chujowo. Dobrze ff-scarlett1u mnie jest dopiero teraz, ale musiałam przejść przez niezłe piekło i nie pokonałam go przez pozytywne myślenie i odhaczanie kolejnych punktów. To co mam teraz, to suma pracy mojej i terapeuty. Chociaż na temat terapeuty słyszę różne opinie – człowiek legenda, wzbudzający raczej negatywne emocje i negatywne opinie. Dlaczego? Ne wiem, chociaż gdybym mogła, to bym go o to zapytała. Kto wie, może go o to zapytam na następnej wizycie.

No, ok 22:35. Pora spać

Problemy zostawiam na jutro. Puszczę oko do Scarlett. Nie, piękna? Jutro! Pomyślę o tym jutro a dziś idę spać.

2 thoughts on “Scarlett O’hara i ja

  1. trafiłem tutaj przypadkowo. Sprawiasz wrażenie mocnej persony, podoba mi się Twój styl, w jakim opisujesz proste sprawy. Proste i mniej proste. Miłego wieczoru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>