Piątek, 16:42 – a czas przesypuje się przez moją dłoń…

Środa minęła

Czwartek minął

Jest piątek

Po środzie jestem rozbita. Wczorajszy dzień pożegnałam z bólem w piersiach. Dziś rano ta cholera znów zagościła , kiedy było jeszcze ciemno. Bolało… Mam nadzieję, że przeżyje te sesje. Przetrwam je. Chodzę i poznaje siebie „z podziemia”. W środę takiej jeszcze siebie nie widziałam. Jestem zmęczona. Chętnie bym się położyła i przespała, ale jest tyle obowiązków. W piersiach przyczaił się ból-strach. Próbuję dociec, czego się boję. Zrzucenia tych „warstw”, które nakładałam podczas mojego życia. Wciąż nowe warstwy, nowe maski. Boję się z nimi pożegnać. Bo zobaczę siebie prawdziwą? Nie wiem. Na tym etapie jeszcze nie wiem.

Na ty etapie… W środę też powiedziałam do B, że na tym etapie niech się nie spodziewa, że będę krzyczeć i przeklinać ze złości. „Nie na tym etapie” rzuciłam do niego i sama się zdziwiłam tym słowom, bo jaki to etap?

Jutro do Warszawy. Zjazd. Do dokończenia referat. Czas tak szybko leci…

Uśmiecham się na niektóre wspomnienia ze środy.

Jestem ciekawa o czym on pomyślał.

Kątem oka widziałam zdziwienie na jego twarzy, zdziwienie i zaskoczenie, kiedy on coś tłumaczył a ja najpierw zaczęłam przewracać oczami a później głośno się śmiać. I te słowa :Sorry, ja ciebie nie słucham, odpłynęłam”. Zabrakło mu słów. Zamilkł. Nie patrzyłam się w jego stronę, zatykałam usta, żeby powstrzymać śmiech. Pomyślałam, że ja to wszystko  już słyszałam, po co to powtarzać w nieskończoność?. Powiedziałam, że dziś ja go podenerwuję. Niepostrzeżenie przeszłam na zwrot „ty”, ale nie chcę mu jeszcze mówić po imieniu. Jeszcze nie. To nie ten etap. Za mało mu ufam.

Zadziwił mnie tym zaskoczeniem. Rozbroił tym, że nie wybuchł złością. Wydawał się zagubiony. To takie nowe dla mnie doświadczenie. Takie nierealne. Takie bezpieczne dla mnie. I nowe… Nawet teraz, kiedy widzę tą scenę, uśmiecham się.

Dwa a może trzy tygodnie spokoju przede mną.

Dobra, biorę się za dokańczanie pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>